IV Niedziela Adwentu

  1. Ostatnia Niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przezywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Narodzenie Pańskie w naszych sercach, oraz w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii, śpiewaniu kolęd. Zachęcamy do przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej, radosnej atmosferze.
  3. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy na Pasterkę. Możemy wybrać godz. 22.00, lub 24.00. Przed pierwszą pasterką po 21.00 zapraszamy do wspólnego kolędowania wraz z naszą scholą parafialna i młodzieżą ZSP. Przed każdą pasterką połamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia.
  4. W uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte będą: 8.30; 9.30 (DPS); 10.30; 12.00; 17.00.
    W drugą dzień świąt Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  5. Polecamy prasę katolicką tygodnik „Idziemy” w raz z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ładem Bożym”, w którym również artykuł o naszej parafii.
  6. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy: Środa – św. Szczepana, pierwszego męczennika; Czwartek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; Piątek – święto świętych Młodzianków, męczenników z Betlejem.
  7. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach składa na Państwa ręce serdeczne podziękowania, za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na leczenie Jagienki z Konina. Z całego serca pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom za okazane wsparcie finansowe i zakup kalendarzy. Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją dobrzy ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka. Otrzymana od Państwa kwota pieniędzy ułatwi dalsze kosztowne leczenie dziewczynki. Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc, wsparcie, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość. Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za udzielenie zgody na przeprowadzenie akcji, Pani katechetce Małgorzacie Siek za wstawiennictwo, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w akcję. Ponadto pragniemy poinformować, iż całość kwoty jaką udało się uzyskać przez Radę Rodziców, od darczyńców na rzecz dziewczynki przekazano rodzicom w piątek 21.12.2018r na terenie naszej szkoły w Piotrkowicach. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radosnych i zdrowych Świąt, oraz błogosławieństwa Bożego na kolejne dni. Przewodnicząca Rady Rodziców – Wojtyniak Patrycja
  8. Wszystkim naszym parafianom, miłym gościom życzymy Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego.