Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Obchodzone dziś święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darami Ducha Świętego. kończąc okres Narodzenia Pańskiego, wyruszamy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
  2. Sakrament Chrztu Świętego w naszej parafii udzielany jest tylko w niedzielę na sumie. należy zgłosić się na 2-3 tygodnie przed planowanym terminem chrztu. Należy przedstawić akt urodzenia dziecka, chrzestnych. Rodzice chrzestni nie mogą być przypadkowi.
  3. W najbliższy piątek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim warto zwrócić uwagę na takie artykuły jak: Chrzest i aspiryna – jaka jest różnica między przyjęciem chrztu i połknięciem tabletki aspiryny?; Odmowa pogrzebu kościelnego – komu i w jakich okolicznościach Kościół odmawia katolickiego pogrzebu?
  5. Plan wizyty duszpasterskiej w oddzielnej podstronie.
  6. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia oraz życzliwości i otwartości na czas odwiedzin duszpasterskich. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże <><