III Niedziela Zwykła

  1. Wraz z Kościołem Powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołanie. Słowo posłania skierowane dziś przez papieża odczytujemy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź 1-piątkowa od godz. 16.30, Po Mszy świętej o godz. 17.00 Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Sobota – 2 lutego – obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7,00; 8,30; 10,30; 17,00. Tego dnia obchodzimy również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencjach osób zakonnych, kolekta w tym dniu przeznaczona jest jako pomoc dla zgromadzeń klauzurowych.
  4. W pierwszą niedzielę lutego po sumie katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  5. 14 lutego w naszej parafii będziemy przeżywać odpust ku czci św. Walentego, który czczony jest w naszej wspólnocie od bardzo dawna. Obraz św. Walentego był ozdobiony rożnymi wotami, świadczącymi o jego cudownej mocy. To właśnie pod obrazem św. Walentego zachował się wizerunek Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.
  6. Po odpuście św. Walentego chcemy rozpocząć Nauki Kursu Przedmałżeńskiego.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim znajdziemy bardzo ciekawy artykuł o Ślesinie, o naszej parafii i naszym kościele. Ten artykuł znajdziemy na str. 34-35. Cieszymy się, gdyż ten artykuł jest w numerze ogólnopolskim. Ślesin, a tym samym nasza parafia cieszy się coraz większą popularnością, odwiedza nas coraz więcej osób, chwaląc naszą pięknie wyremontowaną świątynię. W tym roku zgłosiło się do nas kilka par, które pragną w naszej świątyni zawrzeć sakramentalny związek małżeński, ze względu właśnie na piękno kościoła.
  8. Zakończyliśmy wizytę Duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za otwarte drzwi, za oczekiwania na duszpasterzy, życzliwość, gościnność, oraz za złożone ofiary. Z ofiar zebranych podczas kolędy chcemy wykonać nowe schody do naszej Świątyni.
  9. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże <><