VIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparci wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wiele osób potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
  2. W środę 6 marca rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową w naszym kościele będą o g. 7.00; 8.30; 10.30; 17.00. Ten dzień winniśmy przeżyć w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni miedzy 14 – a 65 rokiem życia, zobowiązani są do postu ścisłego, który pozwala na jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W Środę Popielcową rozpoczynamy także dni modlitw o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym, narodowym. Zachęcamy do rożnych postanowień, wyrzeczeń robionych indywidualnie nas czas Wielkiego Postu. Jest to często walka z naszymi wadami, przywarami, przyzwyczajeniami, nałogami.
  3. Od piątku zaczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie o g. 17.00, następnie będzie możliwość przystąpienia do Komunii Świętej. Taca zbierana podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej przeznaczona będzie na dekorację i kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. W przyszłą pierwszą niedziele Wielkiego Postu rozpoczniemy nabożeństwa Gorzkich Żali. Rozpoczęcie o g. 17.00, a następnie Msza Święta.
  5. 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
  6. Dziś po sumie katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  7. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego  „Idziemy”, a w nim m.in. o pracy, karierze i życiu Doroty Gawryluk dziennikarki z telewizji Polsat; o dającym wolność przebaczeniu; jest kilka wiadomości z naszego miasta Koła oraz wywiad z ks. Pawłem Śmiglem – wikariuszem kolskiej fary na temat trzeźwości i terapii uzależnień; porada prawna: o obowiązku podania miejsca pobytu w czasie zwolnienia lekarskiego.
  8. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże <><