I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W I Niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego 40 dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagań. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach z całym Kościołem się modlimy.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu polega na naszym udziale w nabożeństwach Pasyjnych. W naszej świątyni Droga Krzyżowa w każdy piątek o g. 17.00 . Zbierane ofiary przeznaczone są na dekoracje do Grobu Pańskiego. Gorzkie Żale w Niedzielę o g. 7.00 z kazaniem pasyjnym.
  3. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Otaczamy Ojca Świętego naszą modlitwą.
  4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będziemy przezywali w IV Niedzielę Wielkiego Postu. Głosił je będzie ks. Rektor WSD we Włocławku – ks. Jacek Szymański.
  5. Zachęcamy do lektury Prasy Katolickiej – tygodnika Idziemy.
  6. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy dobrego i radosnego tygodnia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczęść Boże <><