II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa w każdy piątek o g. 17.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17.00.
  3. Program rekolekcji wywieszony jest już w gablocie, w następną niedzielę będzie możliwość zabrania ksero programu do domu.
  4. W wtorek przypada uroczystość św. Józefa – głównego patrona naszej diecezji.
  5. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim między innymi: Kościół hierarchiczny i demokratyczny; po co szkoła katolicka?; o czterech grzechach wołających o pomstę do nieba; zdrowe bakterie; porada prawna: rozliczenie emerytów.
  6. Parafianom i gościom na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy dobrej i głębokiej przemiany serca. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy w modlitwie. Szczęść Boże. <><