IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza niedziela nazwana jest niedzielą Laetare, co oznacza „Radujcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W imię Boże rozpoczynamy dziś nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Głosi je dla nas ks. prof. Jacek Szymański – Rektor WSD we Włocławku.
  3. Zachęcamy, aby zapisać chorych, których odwiedzimy z posługą sakramentalną w domach. w środę – wioski od g. 9.00; w czwartek – miasto od g. 9.00.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy Świętej do g. 21.00. W piątek spowiedź od g. 17.30, nabożeństwo Drogi Krzyżowej o g. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę po sumie katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  6. 12 kwietnia Droga Krzyżowa ulicami miasta, rozpoczynamy Mszą Świętą o g. 18.00, następnie wyruszymy ulicami naszego miasta, by rozważań mękę Pana Jezusa.
  7. Od jutra zmieniają się godziny odprawiania Mszy świętej na g. 18.00. Zmieniają się również godziny otwarcia Kancelarii: Poniedziałek – Piątek 16.00-17.45. Sobota 8.45-10.00. Jutro i we wtorek kancelaria nieczynna.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”.
  9. Parafianom i gościom na kolejne dni Wielkiego Postu życzymy dobrej i głębokiej przemiany serca. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy w modlitwie. Szczęść Boże. <><