VI Niedziela Wielkiego Postu

  1. Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne, upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych Świętych Dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Świętej, zaś przed sumą dokona się ono w sposób bardziej uroczysty i połączone będzie z procesją. Po sumie rozdanie nagród za najlepiej wykonane palmy.
  2. Dziś ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  3. Święte Triduum Paschalne, które rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawować w naszej świątyni o g. 18.00. Tego dnia wspominamy ustanowienie dwóch sakramentów Eucharystii i Kapłańska. Te sakramenty bez siebie nie mogą istnieć. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu…” milkną wszystkie dzwony, oraz organy, po Komunii Świętej , Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Ciemnicy – kaplicy adoracji. Adoracja tego dnia do g. 22.00
  4. Wielki Piątek – to dzień wyjątkowo pokutny. Obowiązuje post ścisły i umartwienia. W Wielki Piątek, oraz w Wielką Sobotę na znak żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Tego dnia gromadzimy się na Liturgii Męki Pańskiej w naszym kościele o g. 18.00. Liturgia rozpoczyna się od przyjęcia postawy prostracji przez celebransa. Kolejno jest Liturgia Słowa, odsłonięcie i Adoracja Krzyża, Komunia Święta. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament przenosi się do symbolicznego Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 22.00.
  5. Wielka Sobota – to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy w tym dniu do rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wigilię Paschalną – Najpiękniejszą Liturgię Roku rozpoczniemy o g. 20.00 od poświecenia ognia, zapalenia Świecy Paschalnej (przynosimy świece), wsłuchamy się w bogatą liturgię słowa, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i zakończymy liturgię wyśpiewaniem radosnego Alleluja!
  6. W W. Czwartek, W. Piątek, oraz w W. Sobotę – kancelaria nieczynna
  7. Egzamin dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się we wtorek po Wielkanocy.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, w nim polecamy artykuły: – Strajk po grób, Spowiedź bez tajemnicy, Cisza Wielkiego Tygodnia.
  9. Parafianom i gościom na czas Wielkiego Tygodnia życzymy dobrej i głębokiej przemiany serca. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy w modlitwie. Szczęść Boże. <><