Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Przezywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa, życzymy Wam drodzy parafianie wielu sytuacji w których dostąpicie mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Jezus ożywia w Was to, co umarło, niech przywróci do życia miłość, przyjaźń, niech rozbudza i umacnia nadzieję i pomoże ziścić Wasze plany. Niech nade wszystko obdarzy Was już tu na ziemi wielką radością.
  2. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego by liturgia w czasie Triduum Paschalnego jak i świąt miała piękną i godną oprawę. Bóg zapłać kieruję do ks. wikariuszy, słowa wdzięczności kieruję do wszystkich pomagających przy dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pamiętam też o wdzięczności dla grup modlitewnych, liturgicznych, ministrantach, czytających, śpiewających, komentatorach, p. Jadwidze, p. Leszku Szczepańskim, młodzieży za wieczornicę w W. Czwartek, p. katechetkach, p. organiście, kościelnym. Podziękowania kieruję do Straży Pożarnej z terenu całej parafii za wartę przy Grobie Pańskim. Podziękowania kieruję również w stronę orkiestry dętej. Bóg zapłać Asyście i wszystkim za czas spędzony na Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Dziś jeszcze Msze Święte o godz. 8.30; 9.30(DPS); 10.30; 12.00; 18.00.
  4. Jutro Msze Święte w porządku niedzielnym.
  5. We wtorek na g. 16.45 zapraszam do salki katechetycznej dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej na egzamin (przynosimy dzienniczki). Następnie w środę o g. 16.45 gromadzimy się przy kościele na próbę liturgiczną.
  6. Przygotowujemy się do wizytacji Ks. Bpa Stanisława Gębickiego, która przewidziana jest na dzień 26 maja – jest to Dzień Matki, tego dnia o g. 12.00 Młodzież klas VIII przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Ja również będę dziękował Panu Bogu za 40 lat Kapłaństwa i 15 lat posługi w naszej parafii.
  7. Każdy dzień Oktawy Wielkanocnej ma rangę uroczystości, w piątek nie obowiązuje post.
  8. Polecamy prasę katolicką, tygodnik Idziemy a w nim ciekawe artykuły: Ratunek w Zmartwychwstałym; Młodość Kościoła; Prawo po francusku; Jak rozumieć Zmartwychwstanie…
  9. Intencje Mszalne, Zapowiedzi są wywieszone w gablocie.
  10. Na czas radosnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego niech Pan Bóg udzieli nam hojnie swojego błogosławieństwa. Szczęść Boże. <><