III Niedziela Wielkanocna

  1. Wiara w Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dziś Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Pragniemy zachęcić do lektury Pisma Świętego i medytacji Słowa Bożego.
  2. Dziś w naszej parafii przezywamy uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas III. Dzieci te polecamy Panu Bogu, Matce Bożej oraz naszym modlitwom. Pragnę podziękować rodzicom tych dzieci za ich obecność w ciągu roku na spotkaniach formacyjnych i za prezent dla Kościoła, ofiarę przeznaczymy na zakup obrusów. Dziękuję rodzicom za sprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać p. katechetce Jolancie Witczak, ks. P. za przygotowanie tych dzieci do tak ważnej chwili. Dziękuję ks. Marcinowi, p. Organiście, Kościelnemu. Dzieciom dziękuję za cierpliwość na próbach, za piękną liturgię na Mszy Świętej. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień na g. 18.00. Będziemy mówić co robić, by światło I Komunii nie zgasło.
  3. Komunia Święta rocznicowa obydwu grup w przyszłą niedzielę I grupa o g. 8.30; II grupa o g. 12.00. Spotkania przygotowawcze będą: gr. I – Poniedziałek i Środa – g. 16.00; gr. II – Poniedziałek i Środa – g. 17.00. Spowiedź w sobotę w g. 11.30 – 13.00.
  4. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów ich rodziców i nauczycieli polecamy modlitwie i zachęcamy do modlitwy o Dary Ducha Świętego.
  5. W środę Uroczystość św. Stanisława BM – patrona Polski.
  6. Trwają też bezpośrednie przygotowania do wizytacji ks. bpa. Stanisława Gębickiego, oraz do przyjęcia przez młodzież klas VIII Sakramentu Bierzmowania. Dzień wizytacji przypada na 26 maja. Jest to również 40 rocznica moich święceń, oraz 15 rocznica posługi w prafii. Czeka nas wiele miłych chwil, ale również ogrom przygotowań.
  7. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych, w kościele o g. 18.00, zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie naszej parafii, oraz w domach.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne.
  9. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów m.in. próba odpowiedzi na pytanie dotyczące naszej Ojczyzny czy jesteśmy narodem zjednoczonym czy podzielonym; dlaczego mówimy Kościół Rzymskokatolicki; o akcji: prowadzę jestem trzeźwy; porada prawna: o skardze nadzwyczajnej.
  10. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Maturzystom, życzymy światła Ducha Świętego i opieki Maryi – Stolicy Mądrości. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej. Szczęść Boże <><