IV Niedziela Wielkanocna

  1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych i świętych pasterzy – gorliwych kapłanów oraz o powołania do zycia zakonnego.
  2. Dziś w naszej parafii przezywamy komunie Świętą Rocznicową dzieci klas IV.
  3. Jutro 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa Fatimskie odprawiamy 13 dnia miesiąca od maja do października. Początek nabożeństwa jutro o g. 21.00.
  4. Zbliżamy się powoli do uroczystości Bożego Ciała, pragnę podać mieszkańców, którzy będą odpowiedzialni w tym roku za przygotowanie ołtarzy. I – Różopole – Stare Osiedle; II – Różopole – Nowe Osiedle, Rybakówka, blok ul. Napoleona; III – Szyszyńskie Hol. l. strona do obwodnicy; IV – Szyszyńskie Hol. p. strona (do drogi na Żółwieniec)
  5. Za dwa tygodnie będziemy przeżywać wizytację księdza biskupa Stanisława Gębickiego, oraz młodzież klas VIII przystąpi do sakramentu Bierzmowania. Uroczystości rozpoczniemy o g. 12.00.
  6. Organizujemy wyjazd pa Pola lednickie w dniu 1 czerwca na spotkanie modlitewne młodzieży. Wyjazd o g. 9.00. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marcin.
  7. W dniach 15-26 lipca organizujemy z naszej parafii wyjazd wakcyny dla dzieci i młodzieży „Wakacje z Bogiem” do Białki Tatrzańskiej. Zapisy i informacje szczegółowe u ks. Pawła.
  8. Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Idziemy”, a w nim jak zawsze wiele ciekawych artykułów.
  9. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej. Szczęść Boże <><