V Niedziela Wielkanocna

 1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie czasy będzie ożywiał o wspólnotę kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.
 2. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem w kościele o 18:00, oraz przy figurkach na terenie naszej parafii.
 3. W piątek przypada wspomnienie najświętszej Marii Panny Wspomożycielki wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za kościół w Chinach. Odpowiedz mi na apel papieża.
 4. Zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała, pragnę podać mieszkańców, którzy będą odpowiedzialni w tym roku za przygotowanie ołtarzy. I – Różopole – Stare Osiedle; II – Różopole – Nowe Osiedle, Rybakówka, blok ul. Napoleona; III – Szyszyńskie Hol. l. strona do obwodnicy; IV – Szyszyńskie Hol. p. strona (do drogi na Żółwieniec)
 5. W przyszłą niedzielę parafia nasza będzie przeżywać wizytację księdza biskupa Stanisława Gębickiego. Plan wizyty przedstawia się następująco: W kościele o 12:00 na mszy świętej młodzież klas VIII otrzymać sakrament bierzmowania. Młodzież ta, oraz ich rodzice i świadkowie będą mogli przystąpić do spowiedzi świętej w sobotę od 12:00, natomiast w dniu bierzmowania gromadzą się w świątyni od godziny 11:30. Na tej Mszy Świętej również ja dołączę się z dziękczynieniem za 40-lecie kapłaństwa i 15-lecie posługi kapłańskiej w naszej parafii. Wiem, że jest za co dziękować Panu Bogu. Na tę uroczystość przygotowałem specjalne obrazki, które będą rozdawane obecnym w kościele na koniec Mszy Świętej.
 6. Do jutra jeszcze można zapisywać się na wyjazd na Pola lednickie – zapisy księdza Marcina.
 7. Można jeszcze zapisywać się na wyjazd wakacyjny „Wakacje z Bogiem” do Białki Tatrzańskiej w dniach 15 – 26 lipca. Zapisy i szczegółowe informacje u księdza Pawła.
 8. Ze względu na wizytację księdza biskupa musiałem przełożyć pracę związane ze schodami przy naszym kościele. Rozpoczną się one na początku czerwca.
 9. Polecamy pracę katolicką tygodnik „Idziemy” wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ładem Bożym”, w tym tygodniu pragniemy polecić artykuły: „taka jest prawda”; „katolik w Chinach”; „wzorem Matki Bożej”; „Czy ja tęcza”.
 10. Zapraszamy na piknik parafialno–rodzinny, połączony z obchodami dnia dziecka.
  Miejsce spotkania – ogród przy plebanii.
  Termin – 30.05.2019r. (czwartek) od godz. 16.00.
  W programie wiele atrakcji, konkursów, malowanie twarzy, etc., coś do zjedzenia, wata cukrowa.
  Zabrać należy ze sobą dużo dobrego humoru
  i energii do wspólnej zabawy.
  Zabawę poprowadzi fenomenalny wodzirej Michał Piekarski z Dobra Zabawa.
 11. W czwartek oraz w piątek nie będzie czynna kancelaria parafialna.
 12. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej. Szczęść Boże <><