VI Niedziela Wielkanocna

  1. W kolejnym niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Na przyjęcie Darów Ducha Świętego będziemy się przygotowywać przez odprawianie nowenny przed Uroczystością Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  2. Dziś przeżywamy również dzień matki. Z okazji ich święta niech najświętsza Maryja Panna nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych niech zawsze radują wasze serca.
  3. Dzisiejszy dzień szczególny jest dla naszej parafii, przeżywamy bowiem wizytacja kanoniczna księdza biskupa Stanisława Gębickiego, młodzież klas ósmych przyjmie z rąk ks. bpa sakrament bierzmowania. Wszystko to będzie działo się podczas mszy świętej o godzinie 12:00, na tej mszy świętej dołączę się do koncelebry by podziękować Bogu za 40 lecie kapłaństwa i 15 lecie posługi w parafii Ślesin. Suma będzie bogata w uroczystości parafialne, pragniemy bardzo serdecznie zaprosić na tą Mszę świętą.
  4. Powoli dopełnia się czas Wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym które mówi: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty.”; „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą”.
  5. Od poniedziałku do środy będziemy modlić się o urodzaje i za kraje głodujące. Zapraszamy też do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych.
  6. W piątek na zakończenie miesiąca oddamy cześć Matce Bożej obchodzą święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
  7. W sobotę coroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich, z naszej parafii udaje się grupa młodzieży wraz z księdzem Marcinem. Jest to również pierwsza sobota miesiąca, oraz Dzień Dziecka, wszystkie dzieci naszej parafii zawierzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzicom, oraz młodzieży bierzmowanej za ofiarę na cel naszego kościoła, pragnę przeznaczyć je na renowacje zegara w naszym kościele.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy” a w nim m.in.: o polskiej młodzieży i o ludziach, dla których słowa „Bóg, Honor i Ojczyzna” nie są pustym frazesem; a także – Maj pod znakiem profanacji – czy tym, którzy najgłośniej protestują chodzi o reformę Kościoła czy o jego zniszczenie?
  10. Wszystkim naszym drogim Parafianom, miłym Gościom życzymy, radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Szczególnie dzisiaj z racji Dnia Matki, naszą wdzięczną pamięcią w modlitwie,  pragniemy ogarnąć wszystkie drogie, kochane Mamy i prosić dla żyjących o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych o radość życia wiecznego.