Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Czterdzieści dni po Zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do Nieba, pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do Chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, w którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego, nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie mszy świętej wieczornej.
  3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po mszy świętej wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, oraz pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy świętej wieczornej, do g. 21:00 oraz modlitw o powołania i udziału w mszy świętej wynagradzającej Bożemu Sercu. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 17:30 msza święta o 18:00.
  5. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała w ubiegłym tygodniu przypominaliśmy kto przygotowuje konkretne ołtarze.
  6. Msza święta na zakończenie roku szkolnego odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godzinie 9:00. Już dziś zapraszamy wszystkich uczniów nauczycieli i rodziców do wspólnego dziękczynienia za mijający rok szkolny.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy przyczynili się do uświęcenia wizytacji księdza biskupa Stanisława Gembickiego, oraz za wszystkie wyrazy życzliwości pod moim adresem. Wszystkim składamy serdeczne bóg zapłać.
  8. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej. Szczęść Boże <><