Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  1. Obietnica Zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po Wniebowstąpieniu Chrystusa, będzie strzegł kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocny. Przypominamy jednocześnie, że czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej tradycyjnie liczony od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Świętej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie nie przystąpili do sakramentu miłości miłosiernej, aby pojednali się z Bogiem. Spowiedź każdego dnia przed Mszą św. o g. 7.00 i 18.00.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych, po Mszy św. o g. 18.00, lub do odmawiania w domu.
  4. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca czerwca, nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej odprawimy w czwartek o g. 21:00, połączone z różańcem i procesją. W tym dniu obchodzimy też święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, niech ten dzień będzie duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
  5. Młodzież klas siódmych dziś po sumie będzie miała pierwsze spotkanie przygotowawcze do przyjęcia sakramentu bierzmowania i rozdanie indeksów.
  6. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej. Szczęść Boże <><