Niedziela Trójcy Świętej

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnice Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W najbliższy wtorek na g.9.00 zapraszamy do kościoła uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników szkół na mszę świętą dziękczynną z racji zakończenia roku szkolnego.
  3. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Zapraszamy całą asystę, dziewczynki do sypania kwiatków, ministrantów, dzieci pierwszokomunijne, prosimy policję, straż pożarną o czuwanie nad bezpieczeństwem, zapraszamy orkiestrę.
  4. Podczas trwania oktawy Uroczystości Bożego Ciała po Mszach wieczornych procesja wokół świątyni.
  5. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona tradycyjna Msza Święta na cmentarzu grzebalny o g. 18:00 za wszystkich zmarłych tam spoczywających. Prosimy o zadbanie o groby najbliższych i przybycie na cmentarz. Czynimy to z racji święta Matki Bożej nieustającej pomocy – do której modlimy się w każdą środę.
  6. Polecamy prasę katolicka tygodnik „Idziemy”, wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ładem Bożym” w nim bardzo wiele ciekawych artykułów.
  7. Parafianom i gościom życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz obfitości łask w nowo rozpoczętym tygodniu. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzmy wszelkiej pomyślności i polecamy opiece Matki Bożej. Szczęść Boże <><