XII Niedziela Zwykła

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół Słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnice Boga który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina, niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział wieczornych Mszach świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków i ziół.
  2. Dzisiejsza Msza święta o 18:00 będzie odprawiona na cmentarz grzebalny za wszystkich zmarłych tam spoczywających.
  3. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa msze święte tego dnia o godzinie 7:00, 8:30, 18:00 za odmówienie w tym dniu aktu poświęcenia najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust. W tym dniu nie obowiązuje post, a z inicjatywy Świętego Jana Pawła II jest to światowy dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  4. W sobotę obchodzimy uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazane nam przez apostołów zapraszamy na msze święte o godzinie 8:30, 10:30 i 18:00.
  5. W tym tygodniu wyruszy z naszej parafii kolejny już raz rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę, pielgrzymować będą w dniach 28 – 30 czerwca.
  6. Z okazji przypadającego dzisiaj dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece Świętego Józefa.
  7. W gablocie wywieszone są intencje mszalne, które będą odprawione w wakacje podczas urlopu poza parafią.
  8. Polecamy prasę katolicką, tygodnik idziemy wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem Ładem Bożym.
  9. Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów wszystkim uczniom nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.
  10. Licznych solenizantów tego tygodnia otoczmy serdeczną modlitwą i myślą.