XVI Niedziela Zwykła

  1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Dzisiaj po każdej mszy świętej święcimy pojazdy mechaniczne. Czytamy list przygotowany przez MIVA Polska na temat misji, zaś po mszach świętych zbierane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy, które umożliwiają im dotarcie do potrzebujących. Za naszą szczęśliwą jazdę podziękujemy Bogu składając ofiarę na ten cel.
  3. Trwa okres letniego wypoczynku, wszystkim odpoczywający na wakacjach i urlopach, oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny, przyjaciół i naszej parafii.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej tygodnika idziemy, a w nim ciekawe artykuły: wakacje od wiary, sutanny na ulicach, walka o Westerplatte.
  5. Solenizantom jubilatom tego tygodnia życzymy wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
  6. W parafii św Maksymiliana w Koninie trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Konina na Jasną Górę.