XVII Niedziela Zwykła

  1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: Panie naucz nas modlić się. Życie duchowe, które nieustannie próbujemy w nas rozwijać jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan Bóg umocni w nas pragnienie modlitwy.
  2. W tym tygodniu w czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania Warszawskiego, za poległych w walce o wolność ojczyzny, zapraszamy do modlitwy. Jest to też pierwszy czwartek miesiąca, więc po Mszy świętej wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 21:00 zakończona modlitwami o powołania.
  3. W tym tygodniu wypada też pierwszy piątek miesiąca, spowiedź podczas mszy świętych rannych a po południu od 17:30 i podczas mszy świętej o godzinie 18:00.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć na noclegu pielgrzymów z pieszej pielgrzymki gdańskiej. Odcinek do Ślesina w tym dniu mają bardzo długi i męczący, przyjmijmy ich z życzliwością pod nasz dach.