XIX Niedziela Zwykła

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza ewangelia nie może napawać nas lękiem i niepokojem, najlepszym tego znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowanie w życie kościoła, oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. Sierpniowy miesiąc naznaczony licznymi pielgrzymka mi do maryjnych w sanktuarium zwłaszcza na Jasną Górę, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystość Wniebowzięcia najświętszej Maryi Panny oraz Matki Bożej Częstochowskiej. Przy okazji jeszcze raz składamy serdeczne Nóg zapłać za przyjęcie pielgrzymów z Gdańska jak i innych grup pielgrzymkowych.
  3. W tym tygodniu przypada 13 dzień miesiąca zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej, we wtorek o 21:00 z procesją na cmentarz i różańcem.
  4. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego to jest: o 7:00 8:30 10:30 i 18:00. W tym dniu przeżywamy rocznicę bitwy Warszawskiej, jest więc to okazja do wspomnienia cudu nad Wisłą i modlitwę za Ojczyznę. Poświęcenie wianków i ziół podczas wszystkich Mszy świętych.
  5. Taca zbierana w tym dniu w kościele po Mszach świętych przeznaczona jest na prace konserwatorskie naszej włocławskiej katedry.
  6. Dożynki
  7. Prasa katolicka.