XVIII Niedziela Zwykła

  1. Rozpoczęliśmy miesiąc wstrzemięźliwości, jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie, nie tylko jako ofiarę, czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. Dzisiaj przyjmujemy na nocleg pielgrzymów z pieszej pielgrzymki gdańskiej idących na Jasną Górę, prosimy o serdeczne przyjęcie pątników. Przychodzą do nas bardzo zmęczeni i utrudzeni, mają za sobą 8 dni drogi i przed sobą kolejnych 8, prosimy i dziękujemy pani dyrektor szkoły oraz wszystkim parafianom.
  3. dzisiaj też wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya patrona proboszczów otoczmy modlitwą swoich obecnych i byłych proboszczów.
  4. We wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w tym dniu wyruszy wiele pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Z Włocławka nasza diecezjalna, do której na trasie do łączą pielgrzymi z Konina Turku i Dzierżaw. To święto związane jest bardzo mocno z religijnością Polaków. W tym bowiem dniu ustępowały choroby, zarazy. Polacy doświadczali w tym dniu wielu łask, Msze święte u nas o 7:00 a 8:30 i 10:30 a 18:00.
  5. Polecamy prasę katolicka tygodnik idziemy wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem ładem Bożym, a w nim bardzo ciekawy artykuł o kardynale Stefanie Wyszyńskim.