XX Niedziela Zwykła

  1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. W piątek 23 sierpnia w 80 rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy europejski Dzień pamięci ofiar stalinizmu i nazizmu. Wzywając orędownictwo męczenników obozów zbrodniczych systemów prośmy o powrót Europy do ich chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  3. Za dwa tygodnie 1 sierpnia odbędą się dożynki gminno-parafialne w Szyszynie. Rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 15:00. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich parafian, nie tylko rolników do wspólnego, radosnego dziękczynienia. Prosimy o wieńce żniwne, kosze owoców, chleb.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.