XXI Niedziela Zwykła

  1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  2. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze Święte o godz. 7,00; 8.30; 18.00.
  3. W przyszłą Niedzielę będziemy przeżywać dożynki Gminno – Parafialne. Modlić będziemy się w intencji wszystkich pracujących na roli, dziękując za ich wielki trud. Jak mawia powiedzenie „Od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza”. W tym roku dożynki odbędą się w miejscowości Szyszyn. Rozpoczniemy je  Eucharystią o godz. 15.00.
  4. 7 września (sobota) organizujemy  naszej parafii wyjazd na XVI LEDNICĘ SENIORA. JESTEM MŁODY DUCHEM! Tegoroczne hasło: „Wiesz, że Cię kocham”. Zapisy u ks. Pawła. Wyjazd ok. godz. 9.00.
  5. Akcja Polska Pod Krzyżem (odczytać apel bpa) Zapisy u ks. Patryka do 10 września. Wyjazd ok. godz. 8.00.Program wydarzenia: – rozpoczęcie – 09:00 Przyjmowanie pielgrzymów na placu.- zakończenie – 03:00 Zakończenie Adoracji i Msza Święta z niedzieli(Święto Matki Bożej Bolesnej). Zachęcamy do licznego udziału w tym wielkim i pięknym wydarzeniu.
  6. Zbliżamy się do zakończenia wakacji szkolnych, rozpoczęcie roku szkolnego 2 września (poniedziałek), natomiast Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w środę 4 września o godz. 9.00.
  7. Polecamy prasę katolicką tygodnik „Idziemy” wraz z naszym diecezjalnym dodatkiem „Ładem Bożym”, gdzie znajdziemy wiele ciekawych artykułów, min. artykuł „Pasiak zamiast sutanny” naszego parafianina p. Jacka Biskupskiego.
  8. Drogim naszym Parafianom i miłym Gościom życzymy dużo radości oraz sił w nowo rozpoczętym tygodniu. Udającym się na ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku życzymy bezpiecznej podróży. A Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i w modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo.