XXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj w naszej gminie i parafii będziemy przeżywać gminno – parafialne dożynki rozpoczną się one mszą świętą o godzinie 15:00 na boisku w Szyszynie.
  2. dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. msza święta na rozpoczęcie przewidziana jest na środę o 9:00 w kościele. Prosimy rodziców, aby zaopatrzyć dzieci w odpowiednie pisma, iż wyrażają zgodę, aby ich dzieci wzięły udział we mszy świętej, jeśli takiej zgody nie będzie dziecko zostanie w szkole i na ten czas będzie im zapewniona opieka.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po mszy świętej wieczornej adoracja Najświętszego sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne i misyjne. Pierwszy piątek miesiąca pragniemy przeżywać w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy, spowiedź od godziny 17:30 i podczas mszy świętej. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty i komunii świętej wynagradzającej.
  4. W najnowszym tygodniku katolickim „Idziemy” m.in. o panu Janie Kordylewskim – organiście z Fary, a także inspirujący artykuł Boża Pustelnia – o oo. Kamedułach z Bieniszewa.
  5. Drogim parafianom i miłym gościom życzymy obfitości łask. Szczególnie dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom życzmy, aby nowy rok pracy i nauki wydał dobre owoce i wskazywał drogę naśladowania Chrystusa. Szczęść Boże.