XXIII Niedziela Zwykła

  1. sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawienia Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Z okazji przypadającego dziś 105 światowego dnia migranta i uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otoczmy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę a szczególnie naszych krewnych przyjaciół parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę na drugą niedzielę września.
  3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na jej objawienie i słowo w Fatimie. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie w piątek o 20:00.
  4. W najbliższą sobotę obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża, w tym roku mając na uwadze wszystkie bluźnierstwa wyrażone w tak zwanych marszach równości, profanacja obrazu matki Bożej Częstochowskiej i św Jana Pawła II, profanacjach krzyża, Kościół w tym dniu zachęca do wielkiej modlitwy pod hasłem „Polska pod krzyżem” zostaw wszystko i dołącz do wielkiej modlitwy. CEntralne uroczystości odbędą się w Kruszynie pod Włocławkiem na lotnisku gdzie Jan Paweł II sprawował Eucharystię. Z naszej parafii wyruszy autokar o 8:30. Zapisy u księdza Patryka.
  5. Katechetów naszej parafii zapraszam we wtorek po mszy świętej wieczornej na spotkanie organizacyjne nowego roku katechetycznego.
  6. Prace przy schodach rozpoczną się w poniedziałek 16 września.
  7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz  błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.