Festiwal RYBA 2019

23 listopada  w Ślesinie odbył się  – XII Diecezjalny Festiwal Piosenki Religijnej „RYBA” Ślesin 2019r. Festiwal rozpoczął się Mszą Świętą  koncelebrowaną, której przewodniczył i skierował do zebranych Słowo Boże ks. Artur Kosierb. Przesłuchania konkursowe i dalsza część festiwalu odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. Na scenie zaprezentowało się  21 podmiotów wykonawczych  w czterech kategoriach wiekowych. Uczestników festiwalu oceniała komisja artystyczna w składzie: ks. Kamil Jakubowski –  przewodniczący, Monika Susłyk i Grzegorz Grabowski. Komisja przyznała  nagrody w poszczególnych kategoriach:

Kategoria: SOLIŚCI DZIECI
1. Marianna Stefańska z Uniejowa
2. Alicja Leśniewska z Chełmicy Dużej
3. Wiktoria Kraska z Orchowa
Wyróżnienie: Maja Marciszewska z Piotrkowa Kujawskiego

Kategoria: SOLIŚCI MŁODZIEŻ
1. Martyna Nowak z Dobrzejewic
2. Michał Kamiński z Lipna
3. Natalia Smolarz z Kramska

Kategoria: ZESPÓŁ DZIECIĘCY
1. Schola „Latorośl” z Piotrkowa Kujawskiego
2. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Turku
3. Schola za Jezusem z Kłodawy

Kategoria: ZESPÓŁ MŁODZIEŻOWY
1. „Adagio” z Sieradza
2. Schola Brdów z Brdowa
3. Schola „Boże Nutki” z Sieradza
Wyróżnienie: Schola Parafialna z Parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Konina

Przed ogłoszeniem wyników miały miejsce krótkie wystąpienia: Ks. Proboszcz, który pogratulował wszystkim przybyłym, oraz podziękował opiekunom za ich wielkie zaangażowanie w życie parafialny. Pan Burmistrz podziękował, że festiwal jest świetną promocją dla całego Miasta i Gminy. Nagrody, pamiątkowe dyplomy i statuetki „RYBA” wręczali: Bożena Balewska – Dyrektor ZSP w Ślesinie, ks. Prałat Leszek Rybka – proboszcz parafii Ślesin, Mariusz Zaborowski – Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin i Michał Chmielewski – Dyrektor  Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

Na zakończenie ks. Paweł wyraził wielką wdzięczność wszystkim zaangażowanym w przygotowania tegorocznej edycji festiwalu. To wielki sztab ludzi, którzy bezinteresownie pomagali, by całość festiwalu mogła przebiec pomyślnie, oraz zaprosił na przyszłoroczną XIII Edycję Festiwalu RYBA.

Dziękujemy serdecznie https://www.facebook.com/bwphotoo/ za super zdjęcia!