III Niedziela Adwentu

  1. Trzecią niedzielę adwentu nazywamy niedzielą Gaudete „radujcie się”, dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty koloru różowego.
  2. Dziś rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin, nie lekceważymy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. W trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa.
  3. W najbliższy wtorek przypadają 83 urodziny papieża Franciszka, w osobistych modlitwach polecamy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  4. W najbliższy czwartek 19 grudnia w naszym kościele odbędzie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy po Mszy świętej porannej i potrwa do Mszy świętej wieczornej.
  5. Przygotowując się do świąt Narodzenia Pańskiego pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach, niech nie zabraknie w naszych domach po błogosławionego wigilijnego opłatka, poświęconej świecy i otwartych serc na potrzeby innych.
  6. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz  błogosławionego całego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.