IV Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu – różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Dziś powinniśmy rozpoczynać nasze Wielkopostne rekolekcje Parafialne i szkolne. Niestety z racji epidemii koronawirusa, musieliśmy je odwołać, odwołana zostaje również Droga Krzyżowa ulicami miasta. Zagrożone są również terminy I Komunii Świętej.
  3. W naszym kościele Mszę Święte są odprawiane wg. stałego porządku, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00, oraz Gorzkie Żale w Niedzielę o godz. 17.00. Podczas wszystkich nabożeństw w kościele może przebywać maksymalnie 50 osób.
  4. W środę przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Polecamy prasę katolicką – tygodnik Idziemy, podwójny numer, za tydzień nie będzie dostępny.
  5. Drogim Parafianom na czas Wielkiego Postu życzymy odwagi i determinacji w kroczeniu drogą do świętości.