V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Od dzisiejszej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Nabiera On charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupiamy się na rozważaniu męki Pańskiej. Będą to jednak w tym roku nietypowe Nabożeństwa, bo w zasadzie bez udziału wiernych. Odwołany został konkurs na palmy. Nie będzie też procesji z palmami. W kościele może przebywać maksymalnie 5 osób, nie wliczając w to księży sprawujących Eucharystię.
  2. W czwartek przypada 15 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo wypraszajmy u Boga potrzebne nam łaski o ustanie epidemii koronawirusa.
  3. Od 1 kwietnia zmieniają się godziny odprawiania wieczornej Mszy św., będzie sprawowana o godz. 18.00. Zmieniają się również godziny czynnej kancelarii od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-17.45. W tym tygodniu Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.